Aktuality

Velikonoční nabídka z Diecézního katechetického centra

Postní tvořivé dílny brněnského Diecézního muzea Diecézní muzeum zve všechny zájemce bez rozdílu věku na postní tvořivé dílny, tentokrát s názvem Podoby, otisky, obrazy. Jedná se o netradiční tvoření, ať už malování se štětcem v puse nebo otisky částí těla či malování prsty, lokty a koleny. Hlavní není samotný výtvor, ale proces tvoření, který si můžete vychutnat v pohodlí domova a na mailovou adresu následně zaslat fotografii hotového dílka. Dílny budou ukončeny 5. dubna 2021.
Pro více informací https://www.dieceznimuzeum.cz/index.php?page=193

Bible a my – třetí kolo mimořádného ročníku soutěže
Žáci ZŠ a studenti SŠ se stále mohou zapojit do třetího kola soutěže Bible a my, které probíhá po celou dobu postní. Tématem je Ježíšovo umučení. Elektronicky odpovědět na 15 kvízových otázek mohou všichni zájemci, i ti, kdo se nezúčastnili prvního nebo druhého kola. Soutěž bude ukončena 31. března 2021. Podrobná pravidla a kvíz najdete na webu bible a my. https://www.bibleamy.cz/2020/11/mimoradny-rocnik-souteze-bible-a-my/

Římskokatolická farnost Český Brod připravila na svém webu „virtuální interaktivní výstavu“ ke Svatému týdnu. Jedná se o interaktivní hru, pomocí níž projdete Jeruzalém a poznáte místa, kudy procházel Ježíš v posledním týdnu svého života. Hra potěší a poučí zvídavé děti i dospělé.
Na cestu se můžete vydat skrze http://www.farnostcbrod.cz/?p=5457. Pro spuštění je nutné chvíli počkat, než se hra načte.